Wiele kobiet dobiera biżuterię, nie zwracając uwagi na swoje ubrania, kierując się jedynie swoimi upodobaniami i gustem. Tymczasem naszyjnik dobrany do kształtu dekoltu może sprawić, że cała stylizacja będzie wyglądać o niebo lepiej! Jak dobrać naszyjnik do dekoltu tak, żeby wyeksponować kształt swojej szyi oraz ramion? Dowiedz się więcej, czytając nasz najnowszy artykuł.

Jak dobrać biżuterię do naszyjnika w kształcie litery V?

Jeżeli lubisz dekolty w szpic, swoim kształtem przypominające literę V, postaw na naszyjnik, który będzie powtarzał tę linię. Może to być np. krótki łańcuszek z wisiorkiem lub długi rzemyk, na którego końcu zawieszona będzie zawieszka o odpowiedniej wadze. W przypadku dekoltów w szpic sprawdzą się zarówno krótkie, jak i długie naszyjniki – ważne jest to, żeby układały się w kształt przypominający literę V. Zrezygnuj więc z naszyjników okrągłych – te dwa kształty (kanciasty i obły) zestawione razem nie będą wyglądać korzystnie.

Jaki naszyjnik do dekoltu w łódkę?

Dekolt w kształcie łódki wygląda najlepiej w towarzystwie dłuższych naszyjników, które równoważą poziomą linię dekoltu i optycznie wysmuklają sylwetkę. Wybierz naszyjnik, który będzie sięgał minimum linii biustu. Zrezygnuj z krótkich wisiorków i chokerów, które sprawią, że w bluzce z dekoltem w łódkę będziesz wyglądać masywnie.

Banner - naszyjnik drewniany w kształcie serca


Jak dobrać naszyjnik do okrągłego dekoltu?

Okrągły lub półokrągły dekolt nazywany jest czasem „biżuteryjnym”. Jeżeli lubisz bluzki i koszulki z dekoltem w tym kształcie, możesz trochę poszaleć, bo półokrągły dekolt wygląda dobrze niemal z każdym rodzajem biżuterii. Mały dekolt, który kończy się blisko szyi, daje sposobność do tego, żeby ładnie wyeksponować duży, zdobny i rozłożysty naszyjnik lub biżuteryjny kołnierzyk. Nie oznacza to jednak, że długi naszyjnik będzie wyglądał źle, wręcz przeciwnie! Kiedy wybierasz stylizację z okrągłym dekoltem, spróbuj poeksperymentować, a z pewnością będziesz zaskoczona, jak dobrze wyglądają zupełnie różne rodzaje naszyjników i wisiorków.

Jaki naszyjnik do gorsetu lub bluzki bez ramiączek?

Kreacje bez ramiączek lub na bardzo cienkich ramiączkach pięknie eksponują szyję i ramiona. Do takich sukienek i bluzek najbardziej pasują naszyjniki krótkie, leżące blisko szyi. Taka biżuteria będzie przyciągać wzrok w kierunku Twojej twarzy. Pamiętaj jednak, że bardzo krótkie naszyjniki i obroże skracają optycznie dekolt, jeżeli więc nie jesteś posiadaczką łabędziej szyi, sięgaj po nie z rozwagą.

Jak dobrać naszyjnik do golfu?

Jeżeli lubisz golfy, wybieraj naszyjniki na długim łańcuszku lub rzemyku.  Zasada ta dotyczy przede wszystkim luźnych golfów – drobny wisiorek zginąłby w fałdach materiału przy Twojej szyi, dlatego lepiej jest wybrać taki, który będzie się kończył na linii Twojego biustu albo jeszcze niżej.

Banner - naszyjniki drewniane z żywicą


Jaki naszyjnik pasuje najlepiej do dekoltu karo?

W przypadku sukienek i bluzek z dekoltem w kształcie karo najlepiej prezentują się krótkie naszyjniki. Jeżeli chcesz wyglądać elegancko, możesz włożyć np. sznur pereł. Nie mniej szykownie prezentować się będą naszyjniki minimalistyczne, o geometrycznych kształtach. Pamiętaj jedynie, aby naszyjnik nie nachodził na Twoje ubranie – wisiorek czy kolia zawieszone powyżej linii dekoltu pięknie podkreślą kształt Twojej szyi oraz obojczyki.

Jaki naszyjnik do koszuli zapinanej na guziki?

To, jaki naszyjnik dobierzesz do koszuli, powinno zależeć od tego, w jaki sposób ją nosisz. Jeżeli wolisz mieć rozpięte górne guziki, postaw na naszyjnik, który swoim kształtem będzie przypominał literę V – dokładnie tak samo, jak w przypadku dekoltu w szpic. Lubisz koszule z guzikami zapiętymi aż pod szyję? Włóż okrągły naszyjnik pod kołnierzyk – tak, jak gdyby był to krawat. Jeżeli będzie wystarczająco krótki, wisiorek z przodu będzie przypominał stylową broszkę.

Kształt to nie wszystko – pamiętaj też o kolorze!

To już wszystkie zasady, które powinnaś wziąć pod uwagę, dobierając naszyjnik do kształtu dekoltu Twojej bluzki czy sukienki. Pamiętaj jednak, że istotny jest nie tylko kształt i długość naszyjnika, ale także jego kolor. Jeżeli wybierasz ubranie w jednolitym kolorze, możesz pozwolić sobie na więcej, a jeżeli Twoja kreacja jest wzorzysta, warto zachować umiar i postawić np. na klasyczne srebro, złoto lub bardziej nowoczesną czerń.